SILVER & METAL / Silver / Letter knife 10245563
nr 1024 5563
LETTER KNIFE
silver, Delvis förgylld, length: 21, 19th century, slitage på egg.
silver, Delvis förgylld, längd: 21, 1800-tal
Condition: slitage på egg
1000
SEK 1100
Monday Mars 14 2016
at 20:48:09
700 kr
900 kr
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver