KONST / Litografier / Färglitografi 12555433
nr 1255 5433
Arvid Widerberg
(1904-1998), Sverige
Färglitografi, Drottningholm. Signerad, daterad 78, numrerad 285/360. Motivet: 46x51 cm
Arvid Widerberg, svensk målare och grafiker född 1904, Lund, död 1998, Malmö.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 20 maj 2019
kl 20:20:24
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Arvid Widerberg
Läs mer om Arvid Widerberg