![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15771024
*
nr 1577 1024
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Oljemålning, "Phenix". Signerad och daterad -97. Olja på duk. Dukmått: 100,5x80,5 cm, yttermått inklusive ram: 105x84,5 cm
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt
Utrop:
7.000 kr
Såld:
7.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 18:26:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 14:42:15
1
6.000 kr
13/11 13:18:55
2
7.000 kr
13/11 18:12:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:26
-
5304 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Blomsterstilleb..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:26
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:34
-
2134 Oljemålning
Brita Nordencreutz (1899-1982), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:31
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:17
*
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
nr 1577 1024
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Oljemålning, "Phenix". Signerad och daterad -97. Olja på duk. Dukmått: 100,5x80,5 cm, yttermått inklusive ram: 105x84,5 cm
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 7.000 kr |
Såld: | 7.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 14:42:15 | 1 | 6.000 kr |
13/11 13:18:55 | 2 | 7.000 kr |
13/11 18:12:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle KÃ¥ks, svensk mÃ¥lare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.Läs mer om Olle KÃ¥ks
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:26 -
5304 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Blomsterstilleb..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:26
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:34 -
2134 Oljemålning
Brita Nordencreutz (1899-1982), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:31 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:17