KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666079

nr 1466 6079

Alberto Spadolini

(1907-1972), Italien

Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm

Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 9 maj 2022
kl 19:18:44

3/5 08:53:58 1      Vinnande bud

Alberto Spadolini

Läs mer om Alberto Spadolini