KONST / Litografier / Färglitografi 13249435
*
nr 1324 9435
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 39/50. Motivet: 33x40cm, oramade lösa blad
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 19:12:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 22:04:36
1
300 kr
28/4 19:42:09
2
350 kr
29/4 10:24:04
1
400 kr
29/4 10:30:37
2
450 kr
4/5 18:55:37
3
500 kr
4/5 19:07:49
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
nr 1324 9435
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 39/50. Motivet: 33x40cm, oramade lösa blad
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 22:04:36 | 1 | 300 kr |
28/4 19:42:09 | 2 | 350 kr |
29/4 10:24:04 | 1 | 400 kr |
29/4 10:30:37 | 2 | 450 kr |
4/5 18:55:37 | 3 | 500 kr |
4/5 19:07:49 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08