![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5897006
*
nr 589 7006
Pigtittare
1800-tal, höjd: 44
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2009
kl 18:32:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/6 20:29:56
1
100 kr
26/6 21:58:29
2
200 kr
29/6 16:43:14
3
350 kr
29/6 17:10:09
4
300 kr
29/6 17:10:40
4
400 kr
29/6 18:08:38
5
Vinnande bud
29/6 18:16:45
3
500 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 589 7006
Pigtittare
1800-tal, höjd: 44
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/6 20:29:56 | 1 | 100 kr |
26/6 21:58:29 | 2 | 200 kr |
29/6 16:43:14 | 3 | 350 kr |
29/6 17:10:09 | 4 | 300 kr |
29/6 17:10:40 | 4 | 400 kr |
29/6 18:08:38 | 5 | Vinnande bud |
29/6 18:16:45 | 3 | 500 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53