KONST / Litografier / Färglitografi 14204151
*
nr 1420 4151
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 18:52:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 00:43:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist komposition litografi litografier litografiskt blad sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
nr 1420 4151
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 00:43:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist komposition litografi litografier litografiskt blad sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09