![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Grafik 11031480
*
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 18:09:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 13:35:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:54
*
Bent Holstein
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 13:35:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:54