KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235602
*
nr 1423 5602
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:14:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 18:42:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar zetterström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västkust
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Zetterström
nr 1423 5602
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 18:42:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar zetterström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västkust
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



