SILVER & METAL / Silver / Coffee set 9578113
nr 957 8113
COFFEE SET
silver, Empirestil, 1900-talets första hälft, kannans höjd: 24 cm, totalvikt: 995 gr,
silver, Empirestil, 1900-talets första hälft, kannans höjd: 24 cm, totalvikt: 995 gr
Withdrawn
Monday April 27 2015
at 18:21:45
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver