KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 16816108
nr 1681 6108
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Gouache, Signerad, daterad 1934, Västerbron under uppbyggnad. Bildmått: 52x45 cm, yttermått inklusive ram: 71x65 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 24 februari 2025
kl 18:59:33
22/2 20:00:48
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius
Gouache