KONST / Litografier / Färglitografi 14896035
nr 1489 6035
Ove Olson
(1903-1975), Sverige
Stadsmotiv. Signerad, daterad -57. Numrerad 144/260. Färglitografi, bildmått: 55x43 cm
Ove Olson, svensk målare född 1903, död 1975.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 september 2022
kl 18:26:42
12/9 18:21:17