ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10482015
*
nr 1048 2015
Spegel
182x52
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2016
kl 18:32:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 20:31:57
1
200 kr
7/8 10:04:19
2
200 kr
7/8 10:04:19
1
200 kr (Budbetjänt)
7/8 10:04:33
2
300 kr
8/8 10:04:59
3
350 kr
8/8 10:48:33
2
400 kr
8/8 13:01:46
4
Vinnande bud
8/8 18:00:43
5
500 kr
8/8 18:00:43
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1048 2015
Spegel
182x52
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/8 20:31:57 | 1 | 200 kr |
| 7/8 10:04:19 | 2 | 200 kr |
| 7/8 10:04:19 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 7/8 10:04:33 | 2 | 300 kr |
| 8/8 10:04:59 | 3 | 350 kr |
| 8/8 10:48:33 | 2 | 400 kr |
| 8/8 13:01:46 | 4 | Vinnande bud |
| 8/8 18:00:43 | 5 | 500 kr |
| 8/8 18:00:43 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



