KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912029

nr 1491 2029

Gunnar Nordström

(f. 1921), Sverige

Oljemålning, Riddarholmen från Södermalm. Januari 1991. Signerad, daterad. Olja på duk, 73x92 cm, yttermått inklusive ram: 78x97 cm

Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 26 september 2022
kl 20:24:29

23/9 16:17:44 1      1.500 kr
25/9 18:40:32 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 26 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gunnar Nordström

Läs mer om Gunnar Nordström