KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759453
*
nr 1575 9453
Yo Johansson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 60x101 cm, yttermått inklusive ram: 72x112 cm
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2023
kl 18:05:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 21:45:57
1
100 kr
29/10 23:08:27
2
150 kr
29/10 23:12:33
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Yo Johansson
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Läs mer om Yo Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten yo johansson
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Yo Johansson
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Läs mer om Yo Johansson
nr 1575 9453
Yo Johansson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 60x101 cm, yttermått inklusive ram: 72x112 cm
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/10 21:45:57 | 1 | 100 kr |
| 29/10 23:08:27 | 2 | 150 kr |
| 29/10 23:12:33 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Yo Johansson
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk mÃ¥lare född 1897, död 1963 .Läs mer om Yo Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten yo johansson
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



