![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7931113
*
nr 793 1113
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Akvarell, Börje Sandelin (1926-1970), SCHACKSPELARE, motivets mått: 20X26
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 17:32:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 10:59:24
1
100 kr
24/11 23:41:19
2
150 kr
25/11 18:48:05
3
300 kr
25/11 19:58:31
2
250 kr
25/11 19:58:49
2
350 kr
26/11 15:04:24
4
700 kr
26/11 17:27:45
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Läs mer om Börje Sandelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller börje sandelin schackspelare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Läs mer om Börje Sandelin
nr 793 1113
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Akvarell, Börje Sandelin (1926-1970), SCHACKSPELARE, motivets mått: 20X26
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 10:59:24 | 1 | 100 kr |
24/11 23:41:19 | 2 | 150 kr |
25/11 18:48:05 | 3 | 300 kr |
25/11 19:58:31 | 2 | 250 kr |
25/11 19:58:49 | 2 | 350 kr |
26/11 15:04:24 | 4 | 700 kr |
26/11 17:27:45 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1926, död 1970.Läs mer om Börje Sandelin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller börje sandelin schackspelare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25