KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15543085
nr 1554 3085
Gudrun Holm
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, Köpingsviks Kyrka Öland. Signerad, daterad 1943. Olja på duk limmad på pannå, 33x42 cm, yttermått inklusive ram: 42x51 cm
Gudrun Holm, svensk målare född i Berlin 1913.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 18:16:18
150 kr