GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4867012
*
nr 486 7012
Keramik
3 del, Marianne Westman (f. 1928) för Rörstrand 1950-tal, burk 'Sylt' höjd 14, 5 cm, burk med trälock 'Dill och Pill' och äggkopp 'Picknick'
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2007
kl 16:16:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 10:56:20
1
100 kr
24/9 16:04:37
2
200 kr
24/9 16:11:07
3
Vinnande bud
- Tema
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik marianne westman rörstrand 1950-tal
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
-
6625 Kryddburkar
Arabia, 7 st. Höjd: 9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
*
Keramik
nr 486 7012
Keramik
3 del, Marianne Westman (f. 1928) för Rörstrand 1950-tal, burk 'Sylt' höjd 14, 5 cm, burk med trälock 'Dill och Pill' och äggkopp 'Picknick'
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/9 10:56:20 | 1 | 100 kr |
| 24/9 16:04:37 | 2 | 200 kr |
| 24/9 16:11:07 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik marianne westman rörstrand 1950-tal
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24 -
6625 Kryddburkar
Arabia, 7 st. Höjd: 9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11




