KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14188081
nr 1418 8081
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Landskap med figurer. Ej signerad, intyg a tergo, 1889. Olja på duk, 38x33, yttermått inklusive ram: 48x43 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 13 september 2021
kl 19:00:36
700 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.600 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr
Alexis Ankarcrona
Läs mer om Alexis Ankarcrona