KONST / Litografier / Färglitografi 8772017
*
nr 877 2017
Tom Krestesen
(f. 1927), Danmark
Färglitografi , Tom Krestesen (f. 1927), Strand med eka, 104/150, motivet: 60 x 45
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:31:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 16:47:29
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Tom Krestesen
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Läs mer om Tom Krestesen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien skandinavisk strand med eka tom krestesen
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Tom Krestesen
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Läs mer om Tom Krestesen
nr 877 2017
Tom Krestesen
(f. 1927), Danmark
Färglitografi , Tom Krestesen (f. 1927), Strand med eka, 104/150, motivet: 60 x 45
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 16:47:29 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Tom Krestesen
Tom Krestesen, mÃ¥lare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.Läs mer om Tom Krestesen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien skandinavisk strand med eka tom krestesen
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16