KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13138624
*
nr 1313 8624
Silvia Schmidt
(1861-1944), Österrike
Oljemålning, Jaktstilleben, (kopia). Signerad. Olja på duk, 54x73 cm
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:55:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 10:54:02
1
400 kr
15/3 19:00:40
2
450 kr
15/3 19:27:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa jaktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar silvia schmidt österrike österrikiskt österrisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Silvia Schmidt
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
nr 1313 8624
Silvia Schmidt
(1861-1944), Österrike
Oljemålning, Jaktstilleben, (kopia). Signerad. Olja på duk, 54x73 cm
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 10:54:02 | 1 | 400 kr |
| 15/3 19:00:40 | 2 | 450 kr |
| 15/3 19:27:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa jaktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar silvia schmidt österrike österrikiskt österrisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



