![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10493400
*
nr 1049 3400
Evert Lundquist
(1904-1994), Sverige
Etsning, Evert Lundquist (1904-1994), 15/50, "Kvinna med fruktkorg", 33x20
Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2016
kl 18:17:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/8 14:17:00
1
1.200 kr
15/8 18:06:42
2
1.100 kr
15/8 18:06:42
1
1.200 kr (Budbetjänt)
15/8 18:07:34
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Lundquist
Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.
Läs mer om Evert Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar evert lundquist grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Evert Lundquist
Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Evert Lundquist
nr 1049 3400
Evert Lundquist
(1904-1994), Sverige
Etsning, Evert Lundquist (1904-1994), 15/50, "Kvinna med fruktkorg", 33x20
Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/8 14:17:00 | 1 | 1.200 kr |
15/8 18:06:42 | 2 | 1.100 kr |
15/8 18:06:42 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
15/8 18:07:34 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Lundquist
Evert Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.Läs mer om Evert Lundquist
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar evert lundquist grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02