KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12779308

nr 1277 9308

Kjell Rosén

(1909-1982), Sverige

Oljemålning, Klimpfjäll. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 32x45 cm

Kjell Rosén, född 1909 i Umeå, död 1982, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 30 september 2019
kl 20:43:06

Kjell Rosén

Läs mer om Kjell Rosén