KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943014
nr 1494 3014
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Fiskebåtar till havs. Signerad Th Sandström, daterad 1927. Olja på duk, 77x122 cm, yttermått inklusive ram: 94x140 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 20:16:21
3/10 20:11:22
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson