KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15207007
nr 1520 7007
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 74x44 cm, yttermått inklusive ram: 86x56 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 6 februari 2023
kl 19:52:23
350 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström