Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Silk paintings 13767381



*

nr 1376 7381


SILK PAINTINGS

3 pcs, China. Signed. Subject: 30x36,


3 st, Kina. Signerad. Motivet: 30x36 cm, yttermått inklusive ram: 42x48 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 800

Auction date:

Monday February 1 2021
at 19:17:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/1 23:28:42 1      300 kr
1/2 18:32:46 2      350 kr
1/2 19:08:52 3      500 kr
1/2 19:10:34 2      600 kr
1/2 19:11:37 3      Vinnande bud
1/2 19:12:15 2      800 kr
1/2 19:12:15 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr