Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 16034184



*

nr 1603 4184


WOOD ENGRAVING

3 pcs, Annie Bergman respektive Maja Fjaestad, flowers. Signed, outer dimensions including frame: 23x16 - 52x39 cm,


3 st, Annie Bergman respektive Maja Fjaestad, blomster. Signerade, yttermått inklusive ram: 23x16 - 52x39 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday Mars 4 2024
at 20:31:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/3 11:26:10 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster etsningar grafik linoleumsnitt träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr