LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 5897470
nr 589 7470
CANDLESTICKS
a pair, silver plated, 1890-tal, height: 30 cm,
1 par, Nysilver, 1890-tal, höjd: 30 cm
100
SEK 600
Monday June 29 2009
at 18:31:40
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
500 kr
450 kr
550 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.