GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 11116319
*
nr 1111 6319
VASE
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm,
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
Estimate:
1000
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday May 29 2017
at 18:50:11
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/5 20:31:39
1
150 kr
27/5 21:35:41
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09
*
VASE
nr 1111 6319
VASE
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm,
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday May 29 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 23/5 20:31:39 | 1 | 150 kr |
| 27/5 21:35:41 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09



