Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahästar 9862430



*

nr 986 2430


Dalahästar

2 st. tidigt 1900-tal, höjd: 11 - 15


Utrop:

600 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 oktober 2015
kl 20:50:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/10 19:35:42 1      350 kr
6/10 20:48:41 2      350 kr
6/10 20:48:41 1      350 kr (Budbetjänt)
6/10 20:49:23 2      450 kr
8/10 21:52:32 3      800 kr
10/10 06:00:26 4      1.100 kr
10/10 23:06:23 5      1.100 kr
10/10 23:06:23 4      1.100 kr (Budbetjänt)
11/10 19:33:18 6      1.400 kr
12/10 20:12:16 7      1.700 kr
12/10 20:38:11 8      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:31
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:55
  • 7066 Skulptur
    Keramik, Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr