KONST / Litografier / Färglitografi 12422046
*
nr 1242 2046
Färglitografi
2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm, 290-upplaga, signerad. Motivet: 28x40
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 18:51:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 12:42:36
1
100 kr
6/3 22:26:28
2
200 kr
7/3 23:37:06
3
200 kr
7/3 23:37:06
2
200 kr (Budbetjänt)
7/3 23:37:25
3
400 kr
13/3 23:12:51
4
350 kr
13/3 23:12:51
3
400 kr (Budbetjänt)
18/3 16:03:34
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
18 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad stockholm sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:21
-
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:27
-
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:30
-
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:30
-
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:34
*
Färglitografi
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1242 2046
Färglitografi
2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm, 290-upplaga, signerad. Motivet: 28x40
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/3 12:42:36 | 1 | 100 kr |
6/3 22:26:28 | 2 | 200 kr |
7/3 23:37:06 | 3 | 200 kr |
7/3 23:37:06 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
7/3 23:37:25 | 3 | 400 kr |
13/3 23:12:51 | 4 | 350 kr |
13/3 23:12:51 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
18/3 16:03:34 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad stockholm sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:21 -
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:27 -
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:30 -
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:30 -
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:34