GLAS OCH KERAMIK / Glas / Fat 5555683
*
nr 555 5683
Fat
keramik, signerad Ã…ke Holm, Fiskmotiv, diameter: ca 30
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2008
kl 19:48:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 19:37:30
1
500 kr
1/12 06:06:43
2
350 kr
1/12 06:07:55
2
450 kr
1/12 15:00:02
3
550 kr
1/12 19:25:46
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat fiskmotiv glas keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
*
Fat
nr 555 5683
Fat
keramik, signerad Ã…ke Holm, Fiskmotiv, diameter: ca 30
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/11 19:37:30 | 1 | 500 kr |
| 1/12 06:06:43 | 2 | 350 kr |
| 1/12 06:07:55 | 2 | 450 kr |
| 1/12 15:00:02 | 3 | 550 kr |
| 1/12 19:25:46 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat fiskmotiv glas keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24



