Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Glas / Fat 5555683



*

nr 555 5683


Fat

keramik, signerad Ã…ke Holm, Fiskmotiv, diameter: ca 30


Utrop:

300 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 december 2008
kl 19:48:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/11 19:37:30 1      500 kr
1/12 06:06:43 2      350 kr
1/12 06:07:55 2      450 kr
1/12 15:00:02 3      550 kr
1/12 19:25:46 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat fiskmotiv glas keramik
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr