Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Coasters 14609162



*

nr 1460 9162


Coasters

Ett par, nysilver, England. Diameter: 9cm


Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 april 2022
kl 20:43:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/4 16:19:32 1      100 kr
6/4 19:15:06 2      Vinnande bud
7/4 23:14:13 3      250 kr
7/4 23:14:13 2      300 kr (Budbetjänt)
7/4 23:16:42 3      350 kr
7/4 23:16:42 2      400 kr (Budbetjänt)
7/4 23:18:23 3      450 kr
7/4 23:18:23 2      (budbetjänt)
8/4 08:37:42 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr