![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15978084
*
nr 1597 8084
Spegel
Gustaviansk stil, 115x52 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 19:40:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 00:27:24
1
1.000 kr
12/2 14:08:55
2
600 kr
12/2 14:08:55
1
700 kr (Budbetjänt)
12/2 14:12:24
2
800 kr
12/2 14:12:24
1
900 kr (Budbetjänt)
12/2 14:22:35
2
1.000 kr
12/2 14:22:35
1
1.000 kr (Budbetjänt)
12/2 14:25:13
2
1.100 kr
12/2 19:35:34
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1597 8084
Spegel
Gustaviansk stil, 115x52 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 00:27:24 | 1 | 1.000 kr |
12/2 14:08:55 | 2 | 600 kr |
12/2 14:08:55 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
12/2 14:12:24 | 2 | 800 kr |
12/2 14:12:24 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
12/2 14:22:35 | 2 | 1.000 kr |
12/2 14:22:35 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
12/2 14:25:13 | 2 | 1.100 kr |
12/2 19:35:34 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53