KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10616420
nr 1061 6420
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Etsning, Ellis Wallin (1888-1972), 1915, motivet: 43x35
Kondition: slitage
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 oktober 2016
kl 18:25:33
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin