GLASS & CERAMICS / Glass / Vase 8124024
nr 812 4024
VASE
cut glass and nickel silver, with engraving, height: 50, nagg.
Kristall/Nysilver, graverad, höjd: 50
Condition: nagg, spricka
800
SEK 200
Monday Mars 4 2013
at 19:35:26
27/2 15:04:25
2/3 19:58:22
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Halvkristall