ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9399324
*
nr 939 9324
Spegel
3 delar, höjd: 22
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2015
kl 19:05:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 19:10:59
1
250 kr
30/1 21:51:11
1
300 kr
31/1 01:54:47
2
200 kr
31/1 01:54:47
1
250 kr (Budbetjänt)
1/2 18:11:33
3
350 kr
1/2 23:33:35
4
500 kr
2/2 07:34:36
3
800 kr
2/2 18:59:49
5
700 kr
2/2 18:59:49
3
800 kr (Budbetjänt)
2/2 19:00:23
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 939 9324
Spegel
3 delar, höjd: 22
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/1 19:10:59 | 1 | 250 kr |
| 30/1 21:51:11 | 1 | 300 kr |
| 31/1 01:54:47 | 2 | 200 kr |
| 31/1 01:54:47 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 1/2 18:11:33 | 3 | 350 kr |
| 1/2 23:33:35 | 4 | 500 kr |
| 2/2 07:34:36 | 3 | 800 kr |
| 2/2 18:59:49 | 5 | 700 kr |
| 2/2 18:59:49 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 2/2 19:00:23 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



