LIGHTING / Table lamps / Table lamp 13338244
nr 1333 8244
TABLE LAMP
Josef Frank, No 2332, Svenskt Tenn, Sweden, ej numbered / signerad. Height: 46,
Josef Frank, No 2332, Firma Svenskt Tenn, ej numrerad / signerad. Höjd: 46 cm
1000
SEK 900
Monday June 15 2020
at 20:12:00
700 kr
800 kr
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn