LIGHTING / Table lamps / Table lamp 13338244

nr 1333 8244

TABLE LAMP

Josef Frank, No 2332, Svenskt Tenn, Sweden, ej numbered / signerad. Height: 46,

Josef Frank, No 2332, Firma Svenskt Tenn, ej numrerad / signerad. Höjd: 46 cm

1000

SEK 900

Monday June 15 2020
at 20:12:00

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn