KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16274022
nr 1627 4022
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Marknad, 10x18 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 24x30 cm. Signerad
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 juni 2024
kl 19:51:35
100 kr
150 kr
250 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman