KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16274022

nr 1627 4022

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Marknad, 10x18 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 24x30 cm. Signerad

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 10 juni 2024
kl 19:51:35

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman