GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vas med hänklar 4621020
nr 462 1020
Vas med hänklar
Lenght: ()
Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg, Sverige 1940-tal, fajans, dekor Kåges typiska kvinna och blomma på baksidan, höjd 31, 5 cm, signerad med svarta studiohanden (= Kåge), lagad
4000
SEK 5100
Monday April 23 2007
at 16:00:00
4.500 kr
5.000 kr
4.800 kr
- Thema-auction