LIGHTING / Table lamps / Table lamp 12601319
*
nr 1260 1319
TABLE LAMP
ceramics, signed, Finland. Height: 52 cm,
keramik, Signerad, Finland. Höjd: 52 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday June 10 2019
at 20:56:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/6 21:18:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk
-
9379 TABLE LAMP
Boda Ã…fors, Bertil Vallien (b. 1938), Sweden. Heig..//
Auction ends
in two days
2 feb at 18:28
-
9013 TABLE LAMP
glass, Pukeberg, glass, Murkla, Monica Backström (..//
Auction ends
in two days
2 feb at 18:05
-
9108 TABLE LAMP
Rosenthal, Germany, porcelain, (fd urna)H. 47,
Auction ends
in two days
2 feb at 18:50
-
9328 TABLE LAMPS
one pair, ceramics. Height: 47 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
2 feb at 18:02
-
9340 TABLE LAMPS
one pair, Laura Ashley. Height: 50 cm,
Auction ends
in two days
2 feb at 18:27
*
TABLE LAMP
nr 1260 1319
TABLE LAMP
ceramics, signed, Finland. Height: 52 cm,
keramik, Signerad, Finland. Höjd: 52 cm
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday June 10 2019 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/6 21:18:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk
-
9379 TABLE LAMP
Boda Ã…fors, Bertil Vallien (b. 1938), Sweden. Heig..//
Auction ends
in two days
2 feb at 18:28 -
9013 TABLE LAMP
glass, Pukeberg, glass, Murkla, Monica Backström (..//
Auction ends
in two days
2 feb at 18:05 -
9108 TABLE LAMP
Rosenthal, Germany, porcelain, (fd urna)H. 47,
Auction ends
in two days
2 feb at 18:50
-
9328 TABLE LAMPS
one pair, ceramics. Height: 47 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
2 feb at 18:02 -
9340 TABLE LAMPS
one pair, Laura Ashley. Height: 50 cm,
Auction ends
in two days
2 feb at 18:27



