![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Serigrafier 11356653
*
nr 1135 6653
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 6 st i mapp, Lars Norrman (1915-1979), kvinnor, kvinnor, bladets mått: 55x75
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 18:33:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:04:34
1
400 kr
9/10 16:13:05
2
300 kr
9/10 16:13:05
1
350 kr (Budbetjänt)
9/10 18:20:40
3
Vinnande bud
9/10 18:23:59
4
500 kr
9/10 18:23:59
3
600 kr (Budbetjänt)
9/10 18:27:22
3
justering av budtak
9/10 18:28:56
4
700 kr
9/10 18:28:56
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor lars norrman litografier porträttmåleri serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 1135 6653
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 6 st i mapp, Lars Norrman (1915-1979), kvinnor, kvinnor, bladets mått: 55x75
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:04:34 | 1 | 400 kr |
9/10 16:13:05 | 2 | 300 kr |
9/10 16:13:05 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
9/10 18:20:40 | 3 | Vinnande bud |
9/10 18:23:59 | 4 | 500 kr |
9/10 18:23:59 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
9/10 18:27:22 | 3 | justering av budtak |
9/10 18:28:56 | 4 | 700 kr |
9/10 18:28:56 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor lars norrman litografier porträttmåleri serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08