KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11954316

nr 1195 4316

Gunnar Zetterström

(1902-1965), Sverige

Oljemålning, "Tjockö". Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 45x53 cm

Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 6 augusti 2018
kl 18:31:06

Gunnar Zetterström

Läs mer om Gunnar Zetterström