KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14001002

nr 1400 1002

Alexis Ankarcrona

(1825-1901), Sverige

Oljemålning, Alexis Ankarcrona (1825-1901), Sverige. Motiv med gård. Signerad. Olja på duk, 50x73 cm, yttermått inklusive ram: 72x93 cm

Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 31 maj 2021
kl 19:21:49

31/5 15:00:58 1      Vinnande bud

Alexis Ankarcrona

Läs mer om Alexis Ankarcrona