ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12191583
*
nr 1219 1583
Spegel
+ konsolbord, Förgylld. Höjd: 75+ 160 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:05:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 13:33:15
1
1.300 kr
26/11 18:04:37
2
1.300 kr
26/11 18:04:37
1
1.300 kr (Budbetjänt)
26/11 18:05:10
2
1.400 kr
26/11 18:42:45
3
1.500 kr
26/11 18:48:13
2
1.600 kr
26/11 18:53:33
3
1.700 kr
26/11 18:55:20
2
1.800 kr
26/11 19:00:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1219 1583
Spegel
+ konsolbord, Förgylld. Höjd: 75+ 160 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 13:33:15 | 1 | 1.300 kr |
| 26/11 18:04:37 | 2 | 1.300 kr |
| 26/11 18:04:37 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 26/11 18:05:10 | 2 | 1.400 kr |
| 26/11 18:42:45 | 3 | 1.500 kr |
| 26/11 18:48:13 | 2 | 1.600 kr |
| 26/11 18:53:33 | 3 | 1.700 kr |
| 26/11 18:55:20 | 2 | 1.800 kr |
| 26/11 19:00:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



