KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13789108

nr 1378 9108

Ragnar Swahn

(1882-1964), Sverige

Oljemålning, Gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 82x123, yttermått inklusive ram: 94x135 cm

Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 15 februari 2021
kl 20:17:36

Ragnar Swahn

Läs mer om Ragnar Swahn