KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052175
nr 1405 2175
Gudrun Holm
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, Landskap med hästar. Signerad. Olja på pannå, 25x33cm, yttermått inklusive ram: 37x45cm
Gudrun Holm, svensk målare född i Berlin 1913.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:23:03
100 kr
150 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer