Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10905278



*

nr 1090 5278


MIXED MEDIA

Carl-Erik Bodén, Sittande modell, signed, subject: 69x49,


Carl-Erik Bodén, Sittande modell, signerad, motivet: 69x49


Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 2600

Auction date:

Monday February 20 2017
at 19:38:16


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/2 23:59:21 1      900 kr
20/2 12:32:17 2      350 kr
20/2 12:32:17 1      400 kr (Robot)
20/2 12:32:29 2      450 kr
20/2 12:32:29 1      500 kr (Robot)
20/2 19:04:26 2      700 kr
20/2 19:04:26 1      800 kr (Robot)
20/2 19:04:46 2      900 kr
20/2 19:04:46 1      900 kr (Robot)
20/2 19:06:35 2      1.100 kr
20/2 19:10:21 1      1.200 kr
20/2 19:12:44 2      1.300 kr
20/2 19:14:58 1      1.500 kr
20/2 19:18:31 2      1.500 kr
20/2 19:18:31 1      1.500 kr (Robot)
20/2 19:18:40 2      1.600 kr
20/2 19:19:48 1      2.000 kr
20/2 19:23:17 2      2.000 kr
20/2 19:23:17 1      2.000 kr (Robot)
20/2 19:24:34 2      2.200 kr
20/2 19:28:31 1      2.400 kr
20/2 19:33:16 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik carl-erik bodén sittande modell vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr