LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 16993024
nr 1699 3024
CANDLESTICKS
+ bowl, 3 pcs, tin, 1934, ljusstakarna signerade Nils Fougstedt, FAK Fabriks Aktiebolaget Kronsilver, height: 10-13, 5, skål med stora skador.
+ skål, 3 delar, Tenn, 1934, ljusstakarna signerade Nils Fougstedt, FAK Fabriks Aktiebolaget Kronsilver, Höjd: 10-13,5, vikt: (ej fylld fot) 1170 g
Condition: skål med stora skador
1500
SEK 1000
Monday May 5 2025
at 19:03:56
5/5 16:21:51
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn