KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13568453
*
nr 1356 8453
Edward Jangö
(1896-1982), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Capri respektive västkusten. Signerad. Olja på duk, 23x34 respektive 39x55 cm
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 18:15:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 17:27:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edward Jangö
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Läs mer om Edward Jangö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edward jangö olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Edward Jangö
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Läs mer om Edward Jangö
nr 1356 8453
Edward Jangö
(1896-1982), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Capri respektive västkusten. Signerad. Olja på duk, 23x34 respektive 39x55 cm
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 17:27:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edward Jangö
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (dÃ¥ Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.Läs mer om Edward Jangö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edward jangö olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



